Nie podlega dyskusji fakt, że dozowniki do mydła stanowią nieodłączny element wszystkich toalet (domowych, jak i publicznych) oraz pomieszczeń, w których musi być zachowany najwyższy poziom higieny. Nic więc dziwnego, że dostępne są one na rynku w wielu modelach, różniących się między sobą mechanizmem dozowania mydła, czy też środków do dezynfekcji rąk (łokciowe, na przycisk, automatyczne).
Uzupełnia się je również na kilka sposobów (pojedyncze wkłady, mydło dolewane z baniaka). Z jakich zatem materiałów powstają najbardziej popularne dozowniki do mydła? Tego dowiesz się z niniejszej treści.
Niczym zastąpiony plastik
Dozownik na mydło w płynie, wybierany do łazienek prywatnych, swoim designem pasuje do reszty aranżacji i wykonany jest zazwyczaj z atrakcyjnie prezentującego się szkła, ceramiki, czy też niklu. Takie rozwiązania nie będą jednak praktyczne w przypadku miejsc publicznych, gdzie trzeba postawić w szczególności na niezawodność oraz trwałość.
Odpowiedzią na takie potrzeby są niepodważalnie tworzywa sztuczne. Dozowniki do mydła w płynie są bardzo wytrzymałe i sprawdzają się wzorcowo na przestrzeni wielu lat. Wykonane są one zazwyczaj z tworzyw ABS, czy też poliwęglanu. Między innymi dzięki temu bardzo łatwo się je czyści, a za sprawą odpornej powierzchni nie ulegają korozji. Taki dozownik mydła ponadto dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu może idealnie współgrać z danym pomieszczeniem.
Zawsze elegancka stal – matowa i polerowana
Nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o nowoczesne toalety, to warto zdecydować się na dozowniki do mydła wykonane z metalu. Można wybierać zarazem między powierzchnią matową, jak i taką z połyskiem, która często uważana jest jednak za tą mniej praktyczną (łatwo jest zostawić na niej nieestetyczne ślady palców).