Zachowanie higieny zarówno w domowej, jak i miejskiej toalecie to podstawa, dlatego też odpowiednio dobrane dozowniki do mydła należą do grupy przedmiotów, których nie może zabraknąć w tego typu pomieszczeniach. Na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów.

Różnią się one między sobą nie tylko ceną, czy też designem, ale i sposobem dozowania płynu, czy też piany. Jeżeli nie wiesz jaki dozownik do mydła w płynie jest najlepszy, to zapoznaj się z poniższą treścią, dzięki której z pewnością wybierzesz idealny dla siebie model.

Odpowiedni dozownik do mydła – rodzaje

Toalety domowe, jak i publiczne, nie są jedynymi miejscami, gdzie dozowniki do mydła powinny się koniecznie znajdować. Również wszelkie gabinety lekarskie, laboratoria, salony kosmetyczne i szeroko rozumiane budynki użyteczności publicznej powinny posiadać, w wyznaczonych do tego miejscach, dozowniki mydła, które mogą być ponadto wypełniane środkami dezynfekującymi. Na jakie zatem modele warto postawić? Na rynku można dostać dozownik:

  • przyciskowy – sprawdza się świetnie w toaletach. Specjalny mechanizm wydziela porcję płynu, który starcza na umycie rąk. Są one najbardziej powszechne, a swą popularność zawdzięczają niskiej cenie, nieskomplikowanej obsłudze i wytrzymałości,
  • łokciowy – ten model spełnia już większe normy sanitarne, dlatego też bardzo często stanowi nieodłączny element pomieszczeń, należących do służby zdrowia, laboratoriów oraz placówek, świadczących usługi kosmetyczne. Tego typu dozownik na mydło w płynie napełniany jest ponadto środkami dezynfekującymi, które w łatwy sposób można dawkować.
  • automatyczne – niepodważalnie najdroższe z całego zestawienia, jednocześnie najmniej narażone na dotyk.

Wkłady – czym się różnią

Jakie zatem wybrać dozowniki do mydła? Nie jest to jedyne pytanie, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć, decydując się na tego typu produkt. Trzeba również zdecydować się na wkład jednorazowy albo na mydło dolewane. Nie da się ukryć, że większą popularnością cieszy się druga opcja.

Nie tylko jest ona bardziej opłacalna (litrowe opakowania mydła w płynie są tańsze względem pojedynczych wkładów), ale i praktyczna. Oznacza to, że z jednego kanistra można dolać mydła do kilku dozowników, co świetnie się sprawdza w przypadku toalet publicznych. Wkłady jednorazowe z kolej stosowane są wszędzie tam, gdzie wyższy poziom sanitarny tego wymaga.